On-line seminář: Genderová rovnost – tipy pro obsah a metody výuky na ZŠ

úterý 24. října 2017 ·

Webinář je zaměřen na rovnost žen a mužů jako jeden ze základních principů školní výuky. České základní i střední školy jsou koedukované, a proto by v nich měly být zohledněny zkušenosti dívek a chlapců. Hned v úvodu kladou lektoři otázku: Jak s genderovými stereotypy pracovat v hodinách výchovy k občanství?

On-line seminář je rozdělen na tři části, které budou řešit následující otázky:

1.Proč je důležité, aby se výuka na školách zabývala genderem?
2.Jaké konkrétní aktivity lze ve výuce použít?
3.Jaké didaktické principy a strategie vedou k (genderové) rovnosti?

Setkání je určeno všem učitelkám a učitelům základních škol, kteří chtějí obohatit své didaktické postupy. Zvláště přínosný může být pro vyučující zapojující se do vzdělávací oblasti Člověk a společnost či Člověk a jeho svět.

Setkání se uskuteční ve středu 25. 10. 2017 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Další informace naleznete zde

3 komentářů:

aknelka řekl(a)...
24. října 2017 v 20:32  

A proč je důležité, aby se výuka na školách zabývala genderem?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
24. října 2017 v 20:39  

Aby měly neziskovky co žrát.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
24. října 2017 v 21:57  

To mám jako přestat říkat holkám, že budou potřebovat v autoškole vědět, co znamená vlevo a vpravo?

To je ale doba...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.