Konference: (Ne)bezpečí na síti

pátek 13. října 2017 ·

„Sociální sítě jsou každodenní součástí života Vašich žáků. Kromě mnoha příležitostí, přináší i rizika, která si studenti často neuvědomují. Chtěli byste jim s nimi umět poradit? Rádi byste se dozvěděli více o problematice kyberšikany, dezinformací nebo závislosti na sociálních sítích? Přijďte na mediálně-vzdělávací konferenci (Ne)bezpečí na síti, kde se budou k těmto tématům vyjadřovat odborníci v panelové debatě i tematických workshopech,“ charakterizují akci její pořadatelé.

A pokračují:

Akce začne projekcí nového filmu Holka z Instagramu, po které přijde debatovat jeden z nejznámějších českých youtuberů – Kovy. Mezi mladými je hvězda, Vaši žáci Vám budou závidět, že jste s ním mluvili. Kovy je výjimečný tím, že jako jeden z mála youtuberů svou tvorbou reflektuje společenská témata a snaží se svými videi diváky i vzdělávat.

V odpoledním bloku konference budete mít prostor pro sdílení Vašich zkušeností s výukou mediálních témat a čekají Vás také zajímavé workshopy organizací, které se mediálním vzděláváním zabývají. Budeme se zabývat manipulací skrze fotografie, chováním dezinformačních webů v předvolební kampani a aktuálními trendy v kyberprostoru.

Konference proběhne už 18. října v pražském Centru současného umění DOX.

Další informace a možnost přihlášení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.