Studenti se seznámí s příběhy lidí bez domova

středa 9. srpna 2017 ·

Žáci pražských středních škol se budou seznamovat s příběhy lidí bez domova prostřednictvím publikace Ulice není moje volba. Do škol bylo distribuováno 1000 výtisků knihy, kterou připravilo Centrum sociálních služeb Praha. Informuje ČTK.

Odbor školství informoval o vydané publikaci zástupce středních škol, kteří se rozhodli zařadit knihu do předmětů Člověk a společnost a Člověk a svět práce. Na všech pražských středních školách tak žáci poznají autentické příběhy desítek bezdomovců, které ukazují složitý návrat z ulice do běžného života. Příběhy sepsali s klienty pracovníci Centra sociálních služeb Praha. Vyprávění doplňují fotografie lidí i míst, kde žijí.


"Věřím, že složité životní příběhy, které jejich aktéry připravily o bydlení a ti skončili tak ne vlastní vinou na ulici, přimějí žáky i k zamyšlení a možná i přehodnocení přístupu k problematice bezdomovectví, o což jsme se snažili i v rámci kampaně," uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.


Podle analýzy, kterou si nechal magistrát vypracovat, v hlavním městě žije 4000 až 5000 lidí bez domova.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.