Guerín: Vzdělávat diváky odmala je důležité

čtvrtek 10. srpna 2017 ·

Španělský režisér José Luis Guerín představil divákům Letní filmové školy v Uherském Hradišti svůj film Ve výstavbě. V dokumentu sleduje, jak přestavba městské čtvrti v Barceloně ovlivňuje soužití lidí. Snímek bude od nadcházejícího školního roku součástí mezinárodního programu filmové výchovy CinEd, který zpřístupňuje evropské filmy dětským a mladým divákům. Filmová výuka podle Guerína ve vzdělávání dětí a mládeže dosud chyběla, byť by měla být jeho standardní součástí. V příloze Vzdělávání informuje týdeník E15.

„Největší krize, kterou film prochází, není ani tak ekonomická, jako spíše krize, která se týká diváků. Chybějí diváci, kteří by byli víc než jen konzumenti. To může změnit pouze vzdělávání, filmové školství. Děti přece normálně studují třeba literaturu, ale vůbec se nezabývají studiem audiovizuálním, což je přitom to, co konzumují nejvíc,“ uvedl režisér. Pokud už se film ve školní výuce objeví, slouží nejčastěji jen jako pomůcka pro výuku jiného předmětu, například literatury nebo dějepisu.


Díky CinEdu má film podle Guerína šanci stát se právoplatnou součástí vzdělávání. Projekt CinEd je určen divákům ve věku od šesti do 19 let.
Celý text naleznete v aktuálním vydání týdeníku E15

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.