Seznam couvá, pravdivost webů hodnotit nebude. Nevěděli jsme o tom, neschválili bychom to, říká šéf

čtvrtek 10. srpna 2017 ·

Seznam.cz plánoval zasáhnout proti dezinformačním serverům a nekvalitnímu obsahu. Kvůli tomu aktualizoval podmínky pro reklamní službu Sklik, které po zpravodajských serverech požadovaly dodržování etického kodexu. Takový krok by připravil některé dezinformační servery o část příjmů. Teď ale společnost couvá. Vedení Seznamu podle slov výkonného ředitele Michala Feixe o změně nevědělo. Firma proto nebude určovat objektivnost zpravodajství. Informuje server Aktuálně.cz.

"Představenstvo o záměru zpřísnit pravidla reklamy v oblasti zpravodajských webů nevědělo, a pokud by o ní ode mě vědělo, nepustilo by ji do realizace. Představenstvo a majitel společnosti si nepřeje, abychom se snažili určovat objektivnost a pravdivost zpravodajských webů, které jsou zařazeny do naší reklamní sítě. Proto jsme dnes z pravidel reklamy tato kritéria pro zpravodajské weby odebrali," odůvodnil rozhodnutí výkonný ředitel Seznam.cz.
Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
10. srpna 2017 v 15:02  

To trochu vypadá, jako by aktuálně.cz šířilo dezinfomace...

Ne že by to byla novinka, ale je to celkem vtipné...

RP řekl(a)...
10. srpna 2017 v 17:34  

Začínám mít podezření, že pan Týř se svým názorným pojmenováním současné ČŠ moc mimo nestřelil. Pan šéfredaktor zase nenaslouchá a vhodí sem takovou blbinu...Z učitelů si zjevně dělá *místo, kde se sedá*...

aknelka řekl(a)...
11. srpna 2017 v 1:06  

Aby nakonec nebyla ČŠ desinformačním webem...

Unknown řekl(a)...
11. srpna 2017 v 14:03  

Česká masmédia manipulují s veřejným míněním jedna radost. Veřejnoprávní média jsou toho názorným příkladem, o soukromých si iluze nikdo nedělá.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.