Ředitelka obchodní akademie, kvůli níž studenti vyšli do ulic, rezignovala

pátek 11. srpna 2017 ·

Ředitelka obchodní akademie v Rakovníku Radka Soukupová rezignovala. Poté, co během svého působení vyhodila několik pedagogů pro nadbytečnost, se proti ní vzbouřili studenti a před koncem školního roku vyšli na protest do ulic. Na místo dorazil i radní Středočeského kraje pro školství Jan Skopeček, který vypjatou situaci s ředitelkou školy řešil. Ředitelka se tehdy ve funkci rozhodla setrvat. Radní Skopeček nyní Seznamu potvrdil, že Soukupová nakonec podala rezignaci.

Radka Soukupová do vedení školy nastoupila po konkurzu před dvěma lety. Už tehdy zjitřil vztahy na obchodní akademii fakt, že neobstála v prvním kole konkurzu, v němž rozhodovali odborníci, a dostala své místo teprve v kole druhém, kdy do výběru jako zřizovatelé promluvili středočeští krajští politici - v té době sociální demokraté a komunisté.


Pod vedením nové ředitelky přišla pak řada změn, které se nesešly s podporou studentů ani řady pedagogů. Výpověď dostal už loni například jediný vyučující maturitního předmětu Informační a komunikační technologie.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.