Letní škola slovanských studií slaví padesátku

pátek 11. srpna 2017 ·

Letošní ročník Letní školy slovanských (bohemistických) studií, pořádaný Kabinetem češtiny pro cizince při Filozofické fakultě Masarykovy univerzity Brno, se nesl ve slavnostním duchu. Jak by taky ne, když slavil svoje padesáté výročí. Jak můžeme vidět z počtu uchazečů o studium na Letní škole, je o češtinu ve světě zájem. Informuje Český rozhlas.

Letos se na výuku českého jazyka přihlásilo 135 studentů z 36 zemí celého světa (Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Čína, Dánsko, Jižní Korea, Velká Británie, Srbsko, Ukrajina, Vietnam a další). Každý kontinent, snad jen kromě Antarktidy, měl mezi 15. červencem a 12. srpnem letošního roku v Brně svého zástupce.


Mezi účastníky patřili stipendisté Ministerstva školství České republiky, Kabinetu češtiny pro cizince Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Brno, ale také zájemci, kteří si pobyt hradí z vlastní kapsy.
Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.