Do škol zřejmě nastoupí míň prvňáčků než v předchozích letech

pátek 25. srpna 2017 ·

Do školních lavic zřejmě v nadcházejícím školním roce usedne méně prvňáčků než v předchozích letech. V září by jich mělo nastoupit do základních škol přibližně 108.000, což je zhruba o 9200 méně než v minulém roce. Vyplývá to z odhadů, které ČTK poskytlo ministerstvo školství. Přesné údaje bude resort znát až po vyhodnocení sběru dat během podzimu. Méně než 110.000 prvňáčků bylo naposledy ve školním roce 2012/2013. Nejvíce dětí šlo do prvních tříd základních škol ve školním roce 2014/2015, kdy jich bylo více než 117.000.

Navzdory pravděpodobnému poklesu počtu nejmladších školáků jde stále o silnější ročník než v období do září 2012. Celkový počet žáků základních škol se proto zvýší o 16.700 na přibližně 922.900. Nejvíce prvňáků bude stejně jako loni ve středních Čechách a v Praze, nejméně opět v Karlovarském kraji. Zhruba desetina dětí odejde z pátého nebo sedmého ročníku základní školy na víceletá gymnázia nebo konzervatoře.


Odhad počtu přijatých na střední školy je druhým rokem poměrně stabilní a zdá se, že se tedy zastavil úbytek středoškoláků, který trval od školního roku 2006/2007, kdy jich studovalo přes 524.000. Na střední školy by mělo nastoupit zhruba 102.400 žáků, což je přibližně o 1500 dětí více než loni.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.