Operační program podpoří přípravu budoucích učitelů

pátek 25. srpna 2017 ·

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásil koncem loňského roku výzvu s názvem Pregraduální vzdělávání určenou českým pedagogickým fakultám. Předložené projekty jsou v tuto chvíli vyhodnocené. Všech devět pedagogických fakult uspělo, podpora zkvalitnění a modernizace přípravy budoucích učitelů může začít. Výzva má k dispozici 363 milionů korun.Fakulty budou přípravu svých studentů – budoucích učitelů koncepčně měnit, propojovat jejich výuku více s praxí (zapojení praktikujících učitelů), zkvalitňovat pedagogické praxe, vytvářet a využívat inovativní vzdělávací kurzy, provozovat centra didaktických inovací, podporovat začínající vysokoškolské učitele, učit využívat digitální technologie v přípravě, realizaci i hodnocení vzdělávání. Prostředky mohou využít i na podporu získávání kvalitních uchazečů o učitelské profese (z řad studentů posledních ročníků středních škol, vyšších odborných škol a také studentů v posledním ročníku bakalářského studia).


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy reagovalo touto výzvou na potřebu modernizace a zkvalitnění přípravy budoucích učitelů a klesající zájem o pedagogické studium i výkon pedagogické profese u absolventů pedagogických fakult.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.