Rodiče porušují zákon. Děti nepřišly k zápisu do povinné předškolní docházky

pondělí 3. července 2017 ·

Od letošního září je předškolní docházka do mateřské školy povinná. Desítky rodičů na jihu Moravy ale své předškoláky k zápisu nepřivedly. Třeba do devíti znojemských škol nepřivedli v květnu k zápisu rodiče celkem 45 dětí předškolního věku. Porušili tak zákon, který začal letos platit. Předškoláky hledají podobně i v dalších jihomoravských městech. V Brně se jich nezapsalo 776, v Hodoníně 38, Břeclavi 27, Blansku 20 a ve Vyškově 6. Úředníci je nyní musí najít všechny. Informuje Česká televize.

Zákon a vyhláška o povinném předškolním vzdělávání ukládají pětidenní docházku s nejméně čtyřmi hodinami denně ve státem uznané školce. Druhou možností je individuální vzdělávání. Je na rodičích, aby prokázali, že pětileté dítě, jež nenavštěvuje zařízení s ministerským razítkem, není zanedbáváno. Rodičům předškoláků, kteří v září do školky nenastoupí nebo nenahlásí, že je budou vzdělávat doma, hrozí ve správním řízení až pětitisícová pokuta.


Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.