Kde jen ti předškoláci jsou?

pondělí 3. července 2017 ·

„Jen v našem městském obvodě Havířov-Město nepřišlo k zápisu 38 dětí, v celém Havířově pak více než stovka. Celá záležitost je samozřejmě velmi složitá, protože musíme pro každého takového rodiče napsat doporučený dopis a čekat, jakým způsobem zareaguje. Nezapsaným dětem musíme také „držet“ místo, protože zřizovatel je povinný umístit tyto děti do školky,“ vysvětluje Blanka Gelnarová, ředitelka havířovské MŠ Lipová. Podobně jako ČT se tématu „hledání předškoláků“ věnuje i Deník.cz.

Pavla Skokanová (město-bohumin.cz)
„Dvaadvaceti rodičům, jejichž děti se u povinného zápisu neobjevily, jsme odeslali dopisy s výzvou. Chceme tak předejít patové situaci, že by školky neměly pro pětileté předškoláky volná místa,“ informovala vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice Pavla Skokanová s tím, že první polovina obeslaných rodičů již na dopisy zareagovala.

„Největší humbuk je kolem samotných spádových oblastí. Správně by nás ředitelé školek, do kterých se přihlásily děti s naší spádovostí měli informovat. To udělali jen někteří z nich, proto jsme se sami pokoušeli školky v okolí obvolat. Vzhledem k jejich počtu je to ale takřka nemožné a tak stále nevíme, které z dětí se jen zapsalo do jiné školky a které k zápisu nepřišlo vůbec,“ dodává pak ředitelka chotěbuzské mateřské školy Martina Dziadková.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.