Koordinátoři poradí rodinám s problémy, jak se věnovat dětem

sobota 22. července 2017 ·

V 26 brněnských mateřských školách budou nově působit koordinátoři pro práci s rodinou. Nastoupí už od 1. září a smlouvy zatím dostali na dobu tří let. „Budou působit v rodinách s problémy a rodičům pomáhat, aby dítěti zajistili jednoduchý přechod ze školky do základní školy,“ vysvětlil náměstek brněnského primátora Petr Hladík a dodal, že jde o jeden z projektů ve školství, na nějž Brno čerpá 70 milionů korun z Evropské unie. Informuje ČTK.

Město nyní zřizuje 137 školek, které navštěvuje asi 11,5 tisíce dětí. Koordinátory práce zavede jen v těch, jež mají pět a více tříd. S rodiči třeba budou řešit, jak dítě správně připravit na další stupeň vzdělání. „Jsou různé typy rodičů. Někteří se dětem věnují a přípravu před nástupem do školy zvládají dobře. Ne všichni to ale tak dělají, a proto je takovým třeba vysvětlit, aby se dětem více věnovali, až po to, jak má třeba dítě správně držet tužku v ruce,“ prohlásil Hladík.


Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.