Obědy ve škole zdarma? Centrální ostravský obvod nesouhlasí

sobota 20. května 2017 ·

„Některé rodiny ale utrácejí sociální dávky za nepotřebné a drahé věci, jako jsou alkohol, cigarety, drahé mobily, místo toho, aby zaplatily stravu dětem ve školce či obědy ve škole. Známe to asi všichni, když si na úřad práce pro sociální dávky přijíždějí klienti v drahých autech," uvedla starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová pro Moravskoslezský deník.

Petra Bernfeldová (moap.cz)
Právě obvod Moravská Ostrava a Přívoz odmítl jako zřizovatel základních a mateřských škol ve svém obvodu projekt Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Ten oslovil školská zařízení s nabídkou zařazení do projektu dotovaného stravování.

„Zastáváme názor, že se jedná o další nesystémové řešení v sociální oblasti, které přímo vybízí ke zneužívání státních finančních prostředků," uvedla starostka. „Samozřejmě jsme si vědomi problému v některých rodinách, ale jsme zásadně proti tomu, aby byl řešen plošně.“
Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
20. května 2017 7:23  

A i jiný počin jako ten v článečku popsaný je bohulibý. Ostrava má prostě "koule" a dělá správné kroky:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/dobry-priklad-z-ostravy-0w1-/p_cirkus.aspx?c=A170519_235126_p_cirkus_wagČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.