Ředitelka školy: O co víc musíme doplatit na nepedagogy, o to míň zbývá na odměny učitelů

sobota 20. května 2017 ·

Od července by měli dostat přidáno nepedagogičtí pracovníci ve školství, zaměstnanci v kultuře nebo zdravotní sestry. Pokud se budou muset města a kraje spokojit s tím, co už mají ve svých rozpočtech, nejspíše nastanou vážné problémy. Například na Základní škole Svatopluka Čecha v Chocni je třeba vzít v úvahu, že na jedné straně nejspíše dostanou přidáno nepedagogičtí pracovníci, ale škola by přitom potřebovala otevřít ještě jednu první třídu a do ní učitele. „O co víc musíme doplatit na nepedagogy, o to míň zbývá na odměny učitelů,“ uvedla ředitelka školy Zdena Müllerová pro Českou televizi.


Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové je ale třeba přidat nepedagogickým pracovníkům ve školství nebo zdravotním sestrám přidat proto, aby vůbec byli ochotni ve svých oborech dále pracovat. Problém je v tom, že zvýšení platů zatíží především obecní, resp. městské a krajské rozpočty. Celkem půjde o tři čtvrtě miliardy korun – výdaje, se kterými nikdo nepočítal. Radnice a hejtmanství proto žádají, aby jim stát přispěl.

Požadavek vznesli představitelů obcí a krajů i na jednání s ministryní Marksovou. „Potřebujeme garanci, že pokud vláda takové nařízení schválí, tak nám k tomu dá i finanční prostředky,“ konstatovala přesedkyně Asociace krajů a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.