Ministerstvo zkomplikovalo vznik waldorfské školy v Ratibořských Horách, myslí si rodiče

úterý 2. května 2017 ·

Celých pět měsíců trvalo, než ministerstvo školství vyřídilo žádost o vznik nové waldorfské školy v Ratibořských Horách na Táborsku. Úřad nakonec soukromé škole akreditaci udělil. Zahájení výuky 1. září ale není jisté. Začala hra o čas. Informuje Český rozhlas.

Jarmila Balážová (youtube.com)
„Samozřejmě jsme měli radost, ale kdybychom tuhle zprávu obdrželi o měsíc dřív, tak ta situace mohla být úplně jiná. Kvůli tomu, že ministerstvo zdržovalo to rozhodnutí, jsme nestihli zápisy,“ upozorňuje jedna ze zakladatelek nové waldorfské školy Valerie Procházková z obecně prospěšné společnosti Janíček.

Škola podle ní kvůli průtahům s udělením akreditace přišla o polovinu budoucích prvňáčků. Řada rodičů totiž kvůli nejistotě nechala děti zapsat do jiné školy.

  Mluvčí ministerstva Jarmila Balážová ale s kritikou nesouhlasí. „My opravdu odmítáme ta nepravdivá tvrzení, že ministerstvo chce cíleně likvidovat soukromé školy. Na zapsání školy do rejstříku není automatický nárok, žádost musí být posouzena z řady aspektů, je to i otázka efektivního nakládání s veřejnými zdroji. Těch kritérií je opravdu více, ministerstvo k tomu přistupuje odpovědně,“ řekla.


Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.