Cermat: Je rozdíl mezi zveřejněním a zveřejněním

pondělí 15. května 2017 ·

„Je rozdíl mezi zveřejněním a zveřejněním. Tedy mezi tím, když pošlete test několika svým známým, nebo ho pověsíte na svůj Facebook, a když ho veřejně vyvěsíte na stránku, kam chodí několik set či tisíc ‚cizích‘ lidí,“ říká tiskový mluvčí Cermatu Jan Pohanka. Co by nastalo dál, o tom by se teprve museli dohodnout s právníky. MF DNES se vrací ke sporu o zveřejnění zadání jednotných přijímaček. Ten začal zhruba před měsícem, kdy testy zveřejnil Oldřich Botlík zakladatel iniciativy Maturitní data – odtajněno.

Zda se hádkou o to, kdy mají být zveřejněna zadání testů, budou zabývat právníci, zatím není jasné. Podle ředitele Cermatu Jiřího Zíky je v tuto chvíli Cermat příliš zaměstnaný maturitami a spor s Oldřichem Botlíkem je tak zatím u ledu.

Teprve soud by přitom mohl rozhodnout, kdo z nich má pravdu. Musel by například posoudit, zda zadání testů vůbec autorským právem chránit lze.

Precedens neexistuje. „Neuvědomuji si, že by se v poslední době někdo podobným problémem zabýval,“ říká Irena Holcová, odbornice na autorské právo z pražské právnické fakulty.



Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
16. května 2017 1:28  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.


Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.