Sněmovna schválila zavedení učitelského kariérního řádu. Studijní volno pro učitele odmítla

pátek 7. dubna 2017 ·

Sněmovna schválila zavedení kariérního řádu učitelů. Pedagogové budou zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající. Podle tohoto zařazení budou také odměňováni. Nebudou mít ale nárok vybrat si jednou za čas půlroční studijní volno, které jim chtěli dopřát někteří poslanci. Ministryně školství Kateřina Valachová dnes takové úpravy odmítla. Novelu o pedagogických pracovnících nyní dostane k projednání Senát. Informuje
ČTK.


Sněmovna se souhlasem ministryně stanovila také příplatky pro třídní učitele, a to na 1000 až 1500 korun měsíčně. Nyní se pohybují podle Valachové jen kolem 400 korun hrubého.

Ministerstvo školství si od kariérního řádu slibuje zatraktivnění učitelské profese pro absolventy pedagogických fakult, kteří kvůli nízkým učitelským platům mnohdy odcházejí pracovat do jiných oborů.


Celý text naleznete zde

21 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
7. dubna 2017 v 14:47  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Simona CARCY řekl(a)...
7. dubna 2017 v 15:15  

No, nějak mi to logika nechce pojmout:...Pedagogové budou zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající....
Jedno kritérium je časové (začínající) a druhé kvalitativní (vynikající). A kde se odehrává ten zlom z jednoho kriteriálního hlediska ve druhé?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
7. dubna 2017 v 15:17  

TU - zklidni hormón.

jir řekl(a)...
7. dubna 2017 v 15:33  

Asi tam nemají co dělat. Jinak to bude samozřejmě celé k h....

Unknown řekl(a)...
7. dubna 2017 v 15:41  

Tak nám otrávili učitele, paní Müllerová!

Karriérní řád definitivně zlikviduje i ty poslední zbytky mizerně fungujícího školství. Jsem zvědav, jak budu dokládat jednání s rodiči u plnoletého žáka, který s rodiči nežije a odstěhoval se k přítelkyni. Stále někdo tam nahoře nepochopil o čem že to školství vlastně je. Výuka až na posledním místě.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
7. dubna 2017 v 18:51  

A jestlipak víte, o co jsme přišli.

Poslankyně TOP 09 Nina Nováková neprosadila uzákonění funkce koordinátora žákovské samosprávy, který by pomáhal se zapojením žáků do činnosti školy.

Unknown řekl(a)...
7. dubna 2017 v 20:17  

No jo. My těch koordinátorů máme málo. Dnes je to ve školách samý funkcionář. Jen kdo bude vlastně učit?

Tajný Učitel řekl(a)...
7. dubna 2017 v 20:33  

Tak zas nic.

poste.restante řekl(a)...
7. dubna 2017 v 22:26  

jsou rodiče ze hry.
Omyl. Stačí aby jeden z nich platil na žáka výživné a škola je povinna jej informovat.

tyrjir řekl(a)...
8. dubna 2017 v 2:08  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
8. dubna 2017 v 2:23  

Čerpajů všetci?! Kdo čekal, že Parlament shodí MŠMT ten Kariérní (ne)řád, ten se, myslím, plete podobně jako u Inkluze, neboť kapři si rybník nevypouštějí. Problémem KŘ je jeho byrokratičnost opřená o funkcičky pro pár vyvolených a nedostupnost KS3 pro dobře učící učitele, kterým ten Kariéristický neřád, myslím, dobrou kariéru dobře neumožňuje. J.Týř

Unknown řekl(a)...
8. dubna 2017 v 10:56  

"Problémem KŘ je jeho byrokratičnost opřená o funkcičky pro pár vyvolených a nedostupnost KS3 pro dobře učící učitele"

Naprostý souhlas.

A už vidím jak si učitelé zadarmo a rádi zasuplují za nepřítomné "vynikající učitele", kteří právě "makají" na DVPP!

Jana Karvaiová řekl(a)...
8. dubna 2017 v 11:27  

http://www.rozhlas.cz/plus/zaznamy/#/2017-04-07/21, od 23.minuty - po 21. hodině

poste.restante řekl(a)...
8. dubna 2017 v 15:07  

No já jen reagoval na to, že u dospělého a samostatně žijícího žáka jsou rodiče ze hry. Jinak s tím dokazováním je to fakt legrace. Třeba pro ČŠI už není dokladem ani záznam o telefonickém hovoru, nebo mail. Prý je to neprůkazné.

poste.restante řekl(a)...
8. dubna 2017 v 17:26  

Jasně.
pokud žije sám a bez jejich peněz - nemají
pokud žije sám ale s jejich penězi (výživné) - mají

Josef Soukal řekl(a)...
8. dubna 2017 v 19:00  

TEZE VYHLÁŠKY O STANDARDU UČITELE (namátkou):
Samostatný učitel: Je si vědom svých silných i slabších stránek a reflektuje jejich význam ve svém pedagogickém působení – svoje silnější stránky umí účinně pedagogicky využívat a kompenzovat jimi své slabší stránky.
Vynikající učitel: Ve svém pedagogickém působení běžně využívá své silné stránky a zároveň pracuje na svých slabších stránkách. Na základě sebepoznání a aktuálních potřeb dále rozvíjí své osobnostní a profesní kvality. Je otevřen změnám, které na něj kladou nové nároky, a vyhledává nové výzvy.

Kdo se opováží tvrdit, že tohle umí hodnotit, měl by dostat doživotní zákaz působit ve školství.

Radek Sárközi řekl(a)...
8. dubna 2017 v 20:08  

Jestli jsem to dobře pochopil, tak tohle učitel zdokladuje v portfoliu. Komise jen zhodnotí, jestli to zdokladoval - nehodnotí, jestli je to pravda. ;-)

BP řekl(a)...
8. dubna 2017 v 20:55  

Papír snese všechno. Zelenou dostávají ti, co se umí do nebes vynášet a jsou dobří spisovatelé.

Tajný Učitel řekl(a)...
9. dubna 2017 v 1:05  

Ráno jsem se sebepoznal, pak jsem využil svoji silnou stránku, na oběd zapracoval na slabé a odpoledne jsem vyhledal výzvu. Večer jsem se otevřel změně.

Já su vynikající.

Jana Karvaiová řekl(a)...
9. dubna 2017 v 7:51  

Já už dávno vím, že jsem nejlepší. jenže tu čtyřku KŘ pro mě zrušili. Achjo

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
9. dubna 2017 v 20:49  

Jestli jsem to dobře pochopil, tak tohle učitel zdokladuje v portfoliu. Komise jen zhodnotí, jestli to zdokladoval - nehodnotí, jestli je to pravda. ;-)

Tak to může sedět v komisi i Forest. Forest Gump. A Bubo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.