Ministryně Valachová jednala s rektory o změně financování VŠ

středa 26. dubna 2017 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová jednala s rektory o připravovaných změnách ve financování vysokých škol. O novém modelu financování veřejných VŠ, který by měl začít platit od roku 2018, diskutovala ministryně se zástupci předsednictva České konference rektorů a se zástupci regionálních univerzit.


Důležitou roli v novém systému financování bude hrát výkonová a kvalitativní složka. MŠMT proto s rektory spolupracuje na novém nastavení indikátorů pro jednotlivé typy škol. V hodnocení by měla být nově zohledněna také míra úspěšnosti ukončování studia a atraktivita dané vysoké školy. Ta by současně zohledňovala výběrovost vysoké školy spolu se zájmem o zápis na danou školu.

V roce 2018 bude ministryně Valachová požadovat navýšení rozpočtu vysokých škol o 4,5 miliardy korun plus 830 milionů na programové financování. Peníze by měly jít na a na celkové posílení rozpočtu vysokých škol, navýšení doktorských stipendií a podporu oborů s významnou společenskou potřebností.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.