Komenský podruhé v Americe od 16. března 2017

neděle 12. března 2017 ·

Unikátní výstava J. A. Komenský: Vzdělávání pro všechny ( Education for All ) se podruhé objeví v Americe, tentokrát přímo v univerzitním centru Moravian College v Pensylvánii, USA. Poprvé se výstava uskutečnila v New Yorku v roce 2015 u příležitosti mezinárodní konference v Bohemian National Hall. Výstava se věnuje odkazu zakladatele moderního vyučování a jeho principy, jak zlepšit svět a celou společnost.


Výstavu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v anglickém jazyce otevře prezident Moravian College Dr. Bryon L. Grigsby dne 16. března 2017. Po zahájení výstavy ředitelkou Markétou Pánkovou z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze vystoupí předseda prestižní organizace Comenius Academic Club, prof. Karel Raška, který je spoluorganizátorem výstavy v Bethlehemu. Akce se zúčastní také přední čestí historici.

Město Bethlehem je pro Česko zajímavé hlavně tím, že v průčelí Moravian College stojí jedna ze tří kopií soch od V. Makovského, významného českého sochaře. První kopie byla umístěna v Uherském Brodě, druhá v Naardenu a třetí v Bethlehemu (Pensylvánie, USA). Městu Bethlehem byla Komenského socha darována dne 20. května 1960 Univerzitou Karlovou. V říjnu 1991 byla formálně znovu odhalena prezidentem Václavem Havlem při jeho oficiální návštěvě Moravian College.

V roce 2017 tato soukromá vysoká škola oslaví 275. výročí svého založení (1742–2017) a u příležitosti tohoto jubilea bude instituci zapůjčena tato Komenského výstava Education for All.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.