Anketa Deníku.cz: Jaké vysvědčení byste vystavili českému školství? Změnilo se něco k lepšímu?

pondělí 6. února 2017 ·

„Většina mých kolegů se řídí zásadou, že v pololetí se může trochu přitvrdit, aby se na konci roku mohlo přivřít oko. A tak budu přísnější. Jedničku bych dala za konečně schválenou změnu financování škol, která přinese spravedlivější rozdělení peněz. Dvojku za evidentní snahu trvale zvyšovat rozpočet školství v následujících letech. Trojku by stržily průtahy v nekonečném zavádění kariérního řádu do praxe. Dostatečnou by dostala nedostatečně připravená inkluze v základním školství. Paní ministryni bych možná dala pochvalu ředitele za odvahu!,“ říká v anketě Orlického deníku ředitelka ZUŠ Petra Ebena Žamberk Hana Chvátilová.

František Teichmann, středoškolský učitel biologie:

„Vzhledem k tomu, že pod termínem české školství se skrývá nehomogenní struktura zahrnující vše od malotřídky v Heřmanicích přes Karlovu univerzitu až k celé instituci ministerstva školství, včetně všech možných krajských odborů, nelze hodnotit smysluplně. Omezím se tedy na to, že přes všechnu vzrůstající byrokracii, nesmyslná nařízení a stále nedostatečné finanční ohodnocení v českém školství odvádí skvělou práci řada nadšených, pracovitých a statečných kantorů i kantorek, kteří dokáží s nenapravitelným optimismem připravovat děti na život v současném komplikovaném světě. Se vší vážností tvrdím, že je to nadpoloviční většina pedagogů a zároveň to nejlepší, co české školství má. Za to si české školství zaslouží pochvalu, jen nevím, čí je to vlastně zásluha.“


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.