Vláda chce podle premiéra schválit koncepci občanského vzdělávání

čtvrtek 12. ledna 2017 ·

Vláda chce podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ještě letos schválit koncepci občanského vzdělávání. Jejím záměrem je upevňování demokratického režimu formou výchovy k aktivnímu občanství a posilování schopnosti kriticky pracovat s informačními zdroji. Sobotka to dnes podle ČTK řekl poslancům v rámci interpelací.


Bohuslav Sobotka (psp.cz)
Koncepci má vládě předložit v květnu ministr pro legislativu Jan Chvojka ve spolupráci s ministerstvy školství, spravedlnosti a kultury. Na popud poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové by do její přípravy měli zapojit také členové dolní komory.

"Určitě není cílem vlády, aby tam docházelo k nějaké jednostranné indoktrinaci našich žáků a studentů. Musí to být systém, který bude nastaven občansky neutrálně," poznamenal ministerský předseda.
Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
12. ledna 2017 19:53  

A čo si predstavujetě pod takým "koncepce občanského vzdělávání"?
Máme koncepci matematického vzdělávání? Chemického? Jazykového?

Fanda Moudry řekl(a)...
12. ledna 2017 23:57  

"posilování schopnosti kriticky pracovat s informačními zdroji."

Tedy více cenzury! Vše v rámci těch nejvyšších evropských hodnot. "A proto všichni musíme státi v jednom šiku pod praporečníkem atomového míru."

mirek vaněk řekl(a)...
13. ledna 2017 7:06  

Výchova demokratického člověka je už přez 20 let v občanské nauce. Navíc je k tomu klíčová kopetence. Tak co ještě víc?
To je jak když zloděj hodlá vychovávat ostatní k poctivosti. Když se státní instituce a politici budou chovat tak, jak mají, půjdou pozitivním příkladem.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
15. ledna 2017 11:21  

"příprava koncepce bude svěřena do gesce ministra pro legislativu, lidská práva a rovné příležitosti"

Občansky neutrální v rukou tohoto zbytečného ministerstva?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.