Pojďte studovat do Česka, lákají vysoké školy cizince. Olomoucká Univerzita Palackého rozjela kampaň v Polsku

úterý 17. ledna 2017 ·

Na jihu Polska by se ještě letos měly objevit billboardy lákající mladé lidi ke studiu Univerzity Palackého v Olomouci. Už nyní škola spustila kampaň na sociálních sítích. "V této oblasti není žádná významná univerzita a polští studenti jsou po kurzu českého jazyka schopni absolvovat výuku v češtině," vysvětluje rektor univerzity Jaroslav Miller. Získat co nejvíce zahraničních studentů se snaží i ostatní vysoké školy. Zejména kvůli tomu, že na ně míří slabé populační ročníky a zahraniční studenti zvyšují konkurenceschopnost. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.

Jaroslav Miller (FOTO: Josef T. Němec)
"Na naši kampaň na sítích reagovalo 170 tisíc lidí. Nic to samozřejmě neříká o tom, kolik lidí se opravdu přihlásí, ale vzhledem k tomu, že letos zájem testujeme a míříme zejména na akademický rok 2018/2019, tak jsme spokojeni," říká Miller.

Ještě před třemi lety studovalo na olomoucké univerzitě z celkového počtu zahraničních studentů v Česku pouhých 4,1 procenta. Za poslední tři roky se dostala na 6 až 7 procent, což řádově dělá stovky studentů.

"Všichni zahraniční studenti samozřejmě slyšeli o Praze. Proto Karlova univerzita a ČVUT mají zahraničních studentů hodně, to je komparativní výhoda, kterou nikdy nesrovnáme. My musíme ale víc bojovat a zatím se nám to daří," uvedl před časem Miller pro studentský univerzitní časopis Pačes.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.