KateřinaValachová představila cíle resortu do konce tohoto školního a akademického roku.

úterý 31. ledna 2017 ·

Jedním z úkolů, na které se v 2. pololetí bude MŠMT soustředit, jsou školní družiny a postavení vychovatelů a vychovatelek. „Byla bych ráda, kdyby se zlepšilo jak jejich postavení, tak aby se razantně zvýšily kapacity školních družin,“ uvedla ministryně Valachová s tím, že by chtěla pro rok 2018 zajistit vychovatelům a vychovatelkám 10. platovou třídu. Žáci ZŠ by rovněž měli mít posílenou výuku ve vybraných oblastech dějin 20. století.

Kateřina Valachová (twitter.com)
"V rozpočtu máme zajištěných 30 milionů korun na pilotáž projektu, který se týká památných míst naší státnosti, jako jsou například Terezín, Lidice či Památník u Hodonína. Tato místa budou moci žáci prvního stupně základních škol navštívit od září, školy se budou moci hlásit do programu od května. Částka bude pokrývat jednak cestovné, jednak náklady spojené se vzdělávacím kurzem v místě takto vybraném. Ladíme podrobnosti s Ministerstvem kultury a Národním památkovým ústavem tak, aby se informace propojily s Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání,“ vysvětlila ministryně Valachová.

U základních škol je v plánu také zavedení povinné základní výuky plavání v rozsahu nejméně 40 vyučovacích hodin celkem během 1. stupně ZŠ. Nezapomíná se ani na školská poradenská zařízení, pro která vznikl rozvojový program za účelem navýšení kapacit.

Z Fondu vzdělávací politiky budou letos podpořeny studijní programy zaměřené na přípravu učitelů a podporu akademických pracovníků pedagogických fakult veřejných vysokých škol.


Celý text tiskové zprávy naleznete zde

9 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
31. ledna 2017 16:23  

Žáci ZŠ by rovněž měli mít posílenou výuku ve vybraných oblastech dějin 20. století.


Jo? A kdo je bude vybírat? Ideologové?

Ferda44 řekl(a)...
31. ledna 2017 17:36  

Tahleta Valachová se opravdu povedla

Jirka řekl(a)...
31. ledna 2017 21:44  

Kladl bych důraz na pravěk. Díky krokům MŠMT, se nezastavíme ani v temném středověku. Zpátky do jeskyně!

mirek vaněk řekl(a)...
1. února 2017 7:28  

Asi mi něco uniá, Ale co mají Terezín a Lidice společného s naší státností?

Jana Karvaiová řekl(a)...
1. února 2017 8:44  

Add Mirek:
no přece zase nějakou čerpačku,ne?

Charlie řekl(a)...
1. února 2017 8:57  

Titanik:
"Kapitáne, potápíme se. Není dost místa ve člunech pro všechny na palubě."
"Klid plavčíku, především dokončete nátěr vyhlídkové paluby, co by oprýskaným místům řekli cestující."

Jana Karvaiová řekl(a)...
1. února 2017 11:39  

Bože,ať už nic nepředstavuje. Jenže mám obavu, že takových jako ona tam stojí ve štrůdlu na ten její post dalších sto!

Tomáš Barták řekl(a)...
1. února 2017 15:14  

Bude ten/ta další na ministerském postě lepší?

tyrjir řekl(a)...
1. února 2017 15:24  

Marně se někdy probírám Českou školou, abych zjistil, který český školský ministr tu byl chválen. Hroší kůže je, zdá se, nutnou podmínkou přežití politiků. Uši, mozek a duši by však měli mít, jak se v Česku sluší. :)))

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.