On-line seminář: Žáci vynechávají, přidávají, přesmykují písmena či slabiky? – Jak na to?

úterý 6. prosince 2016 ·

Lektorka Petra Pšeničková účastníky semináře seznámí s tím, co vše ve čtení a psaní ovlivňuje nedostatečné rozvinutí sluchové analýzy a syntézy a jak pomoci žákům zvládnout čtení a psaní bez větších obtíží. Cílem setkání je pomoci žákům zvládnout čtení a psaní bez větších obtíží a zvýšit kompetence učitelů – osvojení si aktivit pro rozvoj sluchové analýzy a syntézy

Stručný program setkání:

• Co vše ve čtení a psaní ovlivňuje nedostatečné rozvinutí sluchové analýzy a syntézy?

• Strukturované aktivity pro rozvoj sluchové analýzy a syntézy: rozkládání slov na slabiky, první a poslední hláska ve slově, rozlišování pozice hlásky, tvoření slov, rozklad slov na jednotlivé hlásky, skládání slova z jednotlivých hlásek s porozuměním, pozice hlásek ve slově, skládání slov ze slabik apod.

• Diskuze, výměna zkušeností

Setkání je určeno učitelům 1. a 2. běžné třídy ZŠ, učitelům vyšších ročníků u žáků, kterým se v této oblasti nedaří, učitelům speciálních škol.

Setkání se koná 7.12. od 20:00 na metodickém portálu RVP.cz

Lektorka Mgr. Petra Pšeničková, DiS. je speciální pedagožka, lektorka kurzů pro předškoláky a děti s odkladem školní docházky. Absolvovala magisterská studia speciální pedagogiky na PedfUK v Praze má 10 let praxe v oblasti speciální pedagogiky, z toho 6 let v poradenství.


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.