Seminář „Nenávistné projevy na internetu“

středa 5. října 2016 ·

Nenávistnými projevy se plní sociální sítě, dostávají se do médií, do popkultury i do projevů známých osobností. Proč se nenávistí zabývat? Kam až mohou jemné předsudky vést? Multikulturní centrum Praha zve učitele, budoucí učitele i lektory volnočasových aktivit na seminář zaměřený na nenávistné projevy v online prostředí.

S fenoménem nenávistných projevů účastníky semináře seznámí spoluzakladatel HateFree Culture Jaroslav Valůch. Skrz historický exkurz se dostaneme do aktuálního dění, k ochraně svobodu projevu vs. ochraně před nenávistí i k vlivu nenávistných komentářů na společnost obecně.

Teoretické informace budou v odpoledním bloku doplněny představením metodického materiálu pro žáky středních škol. Lektoři Vlasta Urbanová a Jaroslav Valůch provedou účastníky jednotlivými aktivitami, které učitelé mohou následně použít při práci se svými studenty.

Uzávěrka přihlášek je 26. října.


Podrobnosti naleznete zde

3 komentářů:

aknelka řekl(a)...
5. října 2016 v 18:57  

A je to povinné?

Nicka Pytlik řekl(a)...
5. října 2016 v 19:28  

Nenávistné projevy na internetu

Pořád lepší, než posprejované zdi nebo zmlácená manželka.

Unknown řekl(a)...
5. října 2016 v 22:33  

"Nenávistné projevy na internetu"

Stále lepší, než teroristické útoky na civilní obyvatelstvo EU.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.