Rektoři si připomněli svátek na Hradčanském náměstí. Na Hrad nepůjdou.

pátek 28. října 2016 ·

Většina rektorů vysokých škol si naplánovala vlastní připomenutí státního svátku. Svou účast na večerní ceremonii odmítli nejen kvůli dění okolo státních vyznamenání, ale i kvůli nepozvání rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka. Svátek proto oslavili u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí.

Spolu s nimi přišel také předseda české Akademie věd Jiří Drahoš. Akademická obec podle něj musí držet při sobě, a tak se ani on na večerní slavnost na Pražském hradě nedostaví. Rektory doprovodili studenti vysokých škol z celé České republiky. Zástupci studentských iniciativ přečetli prohlášení, v němž podpořili rektory, kteří se rozhodli na Hrad nejít. Ocenili, že mezi českými vysokými školami vládne soudržnost.


Zdroj ČT24

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.