Děti z lesních školek budou muset na přezkoušení. Hygienická pravidla přišla pozdě

pondělí 24. října 2016 ·

Děti od příštího školního roku budou muset do mateřské školy chodit povinně. Ne však do kterékoli. Povinnou školní docházku v posledním ročníku MŠ budou moci absolvovat jen ve školkách, které budou zapsány do rejstříku ministerstva školství. A lesní školky v něm nejsou. Reportáž o současném postavení lesních školek přináší MF DNES.

Ministerstvo školství sice lesním školkám slíbilo, že jejich registraci umožní, ale zatím to nejde mimo jiné kvůli hygienickým předpisům, které jsou nastaveny hlavně pro školky „kamenné“.

Rodiče budou moci děti do lesních školek vodit i příští rok, ale zároveň je budou muset zapsat do školky, která je na ministerstvu registrovaná. Do té pak budou muset docházet na pravidelné přezkoušení.


Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
24. října 2016 v 9:50  

Do té pak budou muset docházet na pravidelné přezkoušení.

Přezkoušení čeho? Jestli si umějí utřít zadek a pak umýt ruce?
Snad to takhle nedopadne i s alternativami v regionálním školství.

RP řekl(a)...
24. října 2016 v 10:51  

Taky jsem se divil, že v MŠ mají vzdělávací plány...

Eva Adamová řekl(a)...
24. října 2016 v 13:06  

„Vím, že bychom mohli žádost už podat, ale zavázali bychom se tím, že splníme podmínky, které ještě neznáme, a tak jsme se rozhodli vyčkat i s rizikem, že termín nestihneme.

Samotnou žádostí by se samozřejmě k ničemu nezavázali. Jen by hold při nesplnění podmínek nebyli zařazení do rejstříku škol.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.