Zpráva o projektu MŠMT: Díky obědům zdarma chudé děti ve škole méně chybí

sobota 3. září 2016 ·

Lepší nálada, větší aktivita a výrazné zlepšení školní docházky. Téměř devadesát procent škol, které od začátku roku platily obědy celkem 4 591 dětem ze sociálně slabých rodin, na žácích pozorovalo pozitivní změny. Redakce iDNES.cz přináší výsledky projektu, na nějž padlo třicet milionů korun z rozpočtu ministerstva školství.

„Osmdesát šest procent škol zaznamenalo zlepšení průběhu plnění povinné školní docházky podpořených žáků,“ konstatuje zpráva ministerstva školství. Část dětí se také nově začala účastnit školních výletů. „Celkově byly pozorovány změny v 60 až 75 procentech případů, ať už jde o zlepšení školní docházky, změny v chování a prožívání žáka, sociální postavení ve škole a v kolektivu nebo změny tělesné a výkonové.“

Podle organizace Women for Women, která platí obědy vybraným sociálně znevýhodněným dětem už od roku 2013, bylo zpočátku cílem to, aby děti neměly ve škole hlad. Postupně se však ukázalo, že s pravidelným školním obědem se zlepšuje chování, výkonnost i nálada dítěte. Přibližně devadesát procent škol, které organizace podporuje, také uvedlo, že se pravidelně obědvající děti častěji usmívají, více se zapojují do her s ostatními, o přestávkách tráví méně času o samotě a celkově působí sebevědoměji při komunikaci s vrstevníky i s učiteli.

Celý text naleznete zde

3 komentářů:

BP řekl(a)...
3. září 2016 v 9:39  

Nevím, proč máme podporovat adopci na dálku, když je u nás tolik potřebných dětí!

Vít Tomis řekl(a)...
3. září 2016 v 10:00  

Tomu nerozumím.

Redakce iDNES.cz přináší výsledky projektu, na nějž padlo třicet milionů korun z rozpočtu ministerstva školství.
...
Podle organizace Women for Women, která platí obědy vybraným sociálně znevýhodněným dětem už od roku 2013,


---------

Tak kdo to platí? Nebo je organizace Women for Women organizační složkou MŠMT? Podle
http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/vysledky-dotacniho-programu-pro-nestatni-neziskove?highlightWords=women+for+women
patrně nikoli...

Kolik z těch 27 622 729 Kč přišlo do školních jídelen skutečně?

Unknown řekl(a)...
3. září 2016 v 11:44  

Tak konečně někdo nepřímo přiznal, že mezi námi žijí statisíce občanů, kteří přežívají v naprosté bídě a proto je nutno jejím dětem poskytnout obědy. Je to chválihodné, že tyto lidi nenecháváme přímo na ulici. V USA je tento program potravinové pomoci perfektně propracován. Jídlo se vydává nejen dětem, ale i rodičům v krabičkách v oranžových autobusech.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.