V Krnově startuje komplexní program na podporu inkluze za 25 milionů korun

neděle 28. srpna 2016 ·

Cílem projektu Podpora inkluzivního vzdělávání v Krnově je začleňování všech žáků do běžných škol bez ohledu na jejich sociální nebo rodinnou situaci, postižení nebo příslušnost k menšině. Principem je vzdělávat žáky individuálně podle jejich potřeb. Informace přináší Deník.cz

Projekt za 25 milionů korun, který končí v roce 2019, vede nezisková organizace Reintegra. Ta má dlouholeté zkušenosti s programy na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, na něž se jí daří získávat i peníze z fondů Evropské unie.

Na projektu spolupracují čtyři základní školy, jedna mateřská škola, jedna střední škola, čtyři neziskovky a město Krnov.

Důležitou roli mají sehrát doučovací kluby – čtyři z nich už neziskové organizace otevřely, další začnou fungovat od září na všech zúčastněných základních školách a navíc i na dvou školách středních.

Na všech školách se počítá se zapojením asistentů, koordinátorů inkluze, psychologů a speciálních pedagogů.

Celý text najdete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
29. srpna 2016 v 10:20  

Paní ministryně ve svém rozhovoru v Právu dne 27.srpna t.r. řekla zajímavou větu:
" Pro mne je společné vzdělávání naprosto přirozená věc a ani nevím, proč tomu říkat inkluze".
Že by se začaly přepisovat komplexní programy, učebnice speciální pedagogiky a další dokumenty?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.