Přečtěte si: Místostarosta za ANO Fichtner měl ovlivňovat výběrové řízení

neděle 29. května 2016 ·

Další Babišův muž je podezřelý z nestandardního jednání. Matěj Fichtner, který má na Praze 8 na starosti školství totiž podle některých informací ovlivňuje volbu ředitele Základní školy Glowackého. Člen ANO, který měl kvůli podvodům problémy už v TOP 09, kde působil v minulosti, měl prosazovat vlastní kandidátku a v momentě, kdy nezvítězila, prohlásil, společně s dalšími radními, výběrové řízení za neplatné. Odborový svaz Základní školy v Praze 8 se zastal učitele Josefa Buchala. Ten vyhrál řízení na místo ředitele, radní Prahy 8 však chtějí vypsat novou soutěž. V dopise, který radnici zaslala předsedkyně odborářů a učitelka Hana Klimková nabádá k přehodnocení usnesení. Buchal zároveň poslal všem zastupitelům dopis, v němž popisuje podle něj nestandardní průběh řízení. Místostarosta pro školství Matěj Fichtner se k záležitosti odmítl vyjádřit.

Z článku Viléma Bessera ve SvobodnéFórum.cz vybíráme:

Vyjádření zastupitelům ve čtvrtek zaslal také Buchal. V něm píše o své schůzce s Fichtnerem a jednou neúspěšnou uchazečkou. „Ve druhé části se na mě obrátil se svými osobními návrhy, že mě jmenuje ředitelem ZŠ Glowackého za předpokladu, že přítomnou účastnici jmenuji svojí zástupkyní,“ píše v dopise zastupitelům. Dodal, že to odmítl.

3 komentářů:

Nico Pytlik řekl(a)...
29. května 2016 22:42  

Nééééé! Polityku nééé, prosííím!
Kdybychom se měli zabývat tím, kdo, v jakém křesle a za co sedí, na epesní epizeuxisu nám nezbude čas, a síla už vůbec ne. A to by byla počertech škoda.

Eva Adamová řekl(a)...
30. května 2016 11:10  

Rada vůbec nemusí jmenovat do funkce ředitele vítěze výběrového řízení, ale kohokoliv ze zúčastněných, který ve výběrovém řízení uspěl! Výběrová komise pouze určuje pořadí, o konečném výběru rozhoduje rada!
Věřím, že manipulace tam možná byly, ale že by o řediteli měli rozhodovat podřízení zastupovaní odbory? Tak já bych si asi také jako ředitele raději přála osobu, o které vím, že po mně toho nebude moc chtít, než osobu, o které vím, že bude podřízené honit jako ratlíky.

krtek řekl(a)...
31. května 2016 7:07  

Ano, paní Adamová, máte pravdu. V tomto případě šlo ale o to, že jmenování bylo spojeno s podmínkou, ne prosbou, ne rozhovorem, ale podmínkou, že nový ředitel si musí vzít jako zástupkyni druhou účastnici konkurzu, jinak bude konkurz zrušen. Odbory v tomto případě především vyjádřily obavy z nedostatečné přípravy na nový školní rok, což je na místě. Ze dvou variant - nový konkurz nebo revokace rozhodnutí rady - navrhly to druhé.
Pan Buchal rozhodně není člověk, který by po učitelích nic nechtěl.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.