Přečtěte si: České školství je prý lepší. Poláci zapisují děti do českých škol

pondělí 2. května 2016 ·

Polští rodiče žijící v pohraničí často považují školy za hranicemi za kvalitnější. Čím dál častěji tak posílají své děti do českých či smíšených škol. V českých školách se prý postupuje více v klidu, školy nabízí více mimoškolních aktivit a učitelé mají mnohem větší autoritu. Informoval o tom polský list Gazeta Wyborcza.


Z článku Echo24 a ly v Echo24.cz vybíráme:

Polka Dobrusia Geiger-Falkowska poznamenala, že rozdíly mezi českým a polským vzdělávacím systémem začínají už v mateřské školce. V polské mateřské školce se děti už v předškolním věku musí učit čísla a písmena, zatímco v českých školách se jede v klidnějším tempu a to samé se začínají učit až v první třídě. Devět let na českých školách tak prý probíhá více v klidu než šest let na polských základkách. Čeští učitelé mají také mnohem větší autoritu.

Gazeta Wyborcza: Dlaczego coraz więcej Polaków zapisuje dzieci do szkół w Czechach?

2 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...
3. května 2016 7:57  

Že by v polských školách už byla zavedena inkluze?

pratavetra řekl(a)...
3. května 2016 9:52  

Zkuste si v Polsku říct, že chcete děti v družině (naprosto běžný trend chůva, pomocnice v rodině). Zkuste v Polsku mluvit o nároku na bezplatné učebnice (vše si shánějí o prázdninách, jak se dá).Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.