Nadaní středoškoláci se budou učit od IT profesionálů

sobota 19. března 2016 ·

14. března odstartoval první ročník projektu „IT Talent“, který pořádá, pro vybrané žáky středních škol, společnost BEA 4 Junior ve spolupráci s TESCO SW a.s. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zařadilo projekt do programu Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2016.


Kurz IT Talent pomůže nadaným středoškolákům rozvíjet jejich potenciál a zároveň poskytuje možnost více proniknout do oboru IT, který je v současné době velmi žádaný na trhu práce.

„Naším cílem je zprostředkovat žákům, kteří se o problematiku IT zajímají, širší a praktičtější pohled do tohoto oboru, než jaký jim umožní běžná výuka IT. Vzhledem k naší spolupráci se společností TESCO SW, která stejně jako my sídlí v BEA campusu Olomouc, a která je jednou z předních českých IT firem, k tomu máme perfektní odborné zázemí,“ uvedla Edita Baklíková, ředitelka společnosti BEA 4 Junior, která projekt realizuje.

Kurz IT Talent bude probíhat formou interaktivních workshopů, na kterých se účastníci pod vedením expertů z TESCO SW seznámí nejen s jednotlivými procesy při tvorbě softwaru, ale i s jednotlivými profesemi v IT.

Vedle odborných témat, jako jsou například analýzy, programování či implementace software, se účastníci seznámí s fungováním datových center a inteligentních budov a zjistí, co se skrývá v pozadí za aplikacemi Facebook, webových stránek, online her a podobně. Velmi zajímavé bude i téma IoT – internet věcí, kde se dozvědí, jak internet proniká do všech lidských činností.

Žáci, kteří uspějí ve znalostním testu, obdrží certifikát o absolvování kurzu, který jim může být konkurenční výhodou v jejich profesním životě.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.