Přečtěte si: Expert o společném vzdělávání: Inkluze je bohužel krok k soukromým školám

čtvrtek 18. února 2016 ·

Společné vzdělávání tak, jak ho navrhuje ministerstvo školství vedené Kateřinou Valachovou (ČSSD), je chaotické a nedomyšlené. A děti s lehkým mentálním postižením (LMP), které mají „vplout“ do běžného vzdělávacího proudu a učit se s dětmi, které mají běžné IQ, nikdy nebudou stačit.


Z odpovědí na otázky čtenářů řediteli školy a místopředsedovi pražské Asociace speciálních pedagogů Stanislavu Drboutovi v Blesk.cz vybíráme:

Prezident o inkluzi říká, že to je lidskoprávní šílenství. Čí práva ale hájíme? (Michael)

„Právo na vzdělání není absolutní, je vždy přiměřené možnostem jedince, který o vzdělání usiluje. Vzdělání se nedá dát, vzdělání se musí získat. V daném případě tedy dle mého soudu nehájíme práva nikoho. Handicapované dítě potřebuje vytvořit podmínky ke svému maximálnímu rozvoji tak, aby dosáhlo na co možná nejvyšší kvalitu svého osobního života, bez ohledu na to, co si instituce o tom myslí.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.