Čtenáři se ptali redaktora časopisu TÝDEN i na inkluzi a šikanu

pátek 26. února 2016 ·

Přestože téma pátečního online chatu bylo Jaké jsou nejlepší školy podle časopisu TÝDEN?, odpovídal redaktor časopisu TÝDEN Vladimír Barák i na otázky k aktuálním tématům: inkluzi a šikaně.


Z článku v TÝDEN.cz vybíráme:

Dobrý den,
zástupci České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání dnes na tiskové konferenci prohlásili, že inkluze se nedá zastavit, ať se nám to líbí nebo ne, protože se tak děje i ve světě a je to dáno společenským vývojem. Myslíte si to také?


Dobrý den, jak jste sama napsala, tvrdí to zástupci České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání. Tady snad nemůžeme očekávat žádnou objektivitu, ani snahu o objektivitu. Já sám proti inkluzi nejsem, ale musí být chytře vymyšlená a připravená. To se bohužel nestalo. Dle mého názoru by bylo velmi vhodné přemýšlet o odkladu a vyjasnění, vysvětlení všech opatření. Bohužel paní ministryně Valachová se k tomu nemá. České školství je kvůli tomu v krizi.0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.