VeľkáPrestávka.sk: Školský adventný kalendár

středa 16. prosince 2015 ·

Web VeľkáPrestávka.sk připravila skupina považskobystrických učitelů a jejich přátel. Cílem je ukázat stav slovenského školství a umožnit zasílat vzkazy slovenskému ministrovi školství Jurajovi Draxlerovi pod heslem: Děti píšou Jéžíškovi, rodiče a učitelé ministrovi...Na webu VeľkáPrestávka.sk naleznete celou řadu snímku ze slovenských škol se satirickými komentáři:


Ze vzkazů ministrovi, kterých je už přes 600, vybíráme:

Vážený pán Minister,

od Ježiška si želám, aby ste pochopili, prečo k 1. januáru 2016 dávam výpoveď. Ak by ste predsa len potrebovali našepkať: - nad týmto krokom som uvažovala dávnejšie, ale definitívne som sa rozhodla po zhliadnutí videa, v ktorom vyratúvate výhody, aké má učiteľ - napr. prázdniny, práca len do dvanástej napoludnie....

Môj žalúdok by nezvládol, ak by som zotrvala čo len deň navyše v rezorte, ktorý vedie taký... prepáčte, nemôžem ani napísať, čo sa mi tlačí na jazyk. Moji žiaci možno budú chvíľu z môjho odchodu smutní, mali sme sa radi. Naopak moje deti budú nadšené. Pretože budú mať doma konečne mamu, nie učiteľku, ktorá sedí stále nad prípravami, ťuká do počítača, opravuje písomky, pripravuje žiakov na súťaže , vypisuje stále nejaké papiere, píše milión rôznych správ a hodnotení .... a kopec iných vecí, nechce sa mi ani vyratúvať. Konečne budem pracovať len 8 hodín a dostanem za to primeraný plat.

Po skončení pracovnej doby prídem domov a môžem piecť, žehliť alebo hrať sa s mojimi deťmi, takže už žiadne : "Mami, kedy budeš mať na mňa prosím ČAS ? ". Môžem dokonca sledovať zľavomaty a vybrať si lacnú dovolenku mimo sezóny. Nebudem musieť stále riešiť problémy iných - zanedbaných detí, nezodpovedných rodičov. Budem vykonávať len jedno povolanie, namiesto mnohých terajších - učiteľ, vychovávateľ, psychológ, policajt, ekonóm........ Juj, ako sa teším!

Ak by ste náhodou mali záujem o moje terajšie miesto - určite je to pre Vás práca snov, niekoľkokrát ste to dali verejne najavo - prihovorím sa u môjho riaditeľa. Len nemôžem zaručiť, s akým výsledkom. Na našej škole totiž len tak hocikoho medzi seba neprijmeme.

Lubica, Žilina

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.