Přečtěte si: Ministryně školství Valachová, která navštívila Liberec, řešila i školky

čtvrtek 3. prosince 2015 ·

Slučování školek stále hrozí, ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) však slíbila, že se záležitostí bude zabývat.


Z článku Jany Pavlíčkové a Gabriely Volné Garbové v Deník.cz vybíráme:

„Spádové oblasti mateřských škol velmi podporovaly menší obce a města, která jsou členěna na části a obvody. Ukazuje se však, že se zapomnělo na města, která takto členěná nejsou. Jedná se o města velikosti odpovídající Liberci," přiznala po včerejším jednání s náměstkem Langrem ministryně.

Zároveň dodala, že kdyby novela nabrala účinnosti v navrhované podobě, mohla by opravdu způsobit problémy v dostupnosti předškolního vzdělávání. Valachová slíbila, že se bude záležitostí zabývat a že se bude snažit upravit novelu školského zákona tak, aby vyhovovala praxi.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.