Přečtěte si: Autistovi hrozí ústavem, když se nebude chovat „normálně“

pondělí 26. října 2015 ·

Případ Petry Valentové, která přišla o sociální příspěvky pro syna trpícího autismem, Právo zveřejnilo před rokem. Doplatila tehdy na posudek znalkyně, podle níž je Míra zdráv, ale matka je psychicky nemocná a škodí mu.


Z článku Stáni Seďové v Právo/Novinky.cz vybíráme:

Nad výchovou chlapce je kvůli rozporovanému posudku soudní znalkyně stanoven přísný dohled sociálních pracovnic.

„V reálu to vypadá tak, že navštěvujeme psychiatra, primáře bohnické kliniky, což jsme ovšem dělali už předtím kvůli Mírově diagnóze. K nám domů dvakrát za půl roku přijde sociální pracovnice, protože podle jediného posudku soudní znalkyně syna týrám, jsem psychicky nemocná, a proto se syn chová divně,“ řekla Právu matka.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
26. října 2015 v 11:10  

V článku je mnoho nejasností:
1.V čem spočívá nenormální chování toho chlapce? Chová se podivínsky, nebo je agresivní a ubližuje ostatním?
2.Jakou mimořádnou péči chlapec vyžaduje? Chodí pravidelně do školy?
3. Kdo mu "hrozí ústavem" a jaký ústav má na mysli? Pokud vím, žádné ústavy pro autisty, zejména ty s Aspergerovým syndromem, kteří mají normální intelekt, u nás neexistují.
4.Do jakého ústavu je u nás možné umístit dítě bez souhlasu jeho zákonného zástupce?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.