Eduína: Cena za inovace ve vzdělávání vstupuje do třetího ročníku a otevírá nominace. Nominovat může jakýkoliv občan či organizace

úterý 6. října 2015 ·

V uplynulých dvou ročnících Eduíny, ceny za inovátorské vzdělávací projekty, bylo nominováno více než 140 projektů, které si kladou za cíl zlepšit české školství. Mezi oceněnými byl prof. Hejný a jeho inovativní výuka matematiky či Jana Nováčková za celoživotní snahu zlepšovat prostředí a vztahy ve školách. Třetí ročník by měl na tuto sklizeň minimálně navázat. Novinkou je partnerství Nadace Depositum Bonum České spořitelny.


V rámci Eduíny budou vyhlášeny a oceněny tři kategorie: Cena odborné poroty, Cena veřejnosti, jejímž partnerem je Nadace Depositum Bonum a cena Aula slávy za dlouhodobý přínos vzdělávání udělovaná organizátorem, společností EDUin. Nominovat lze jednotlivce, školy i jiné organizace. Rozhoduje originalita, funkčnost, užitečnost a přenositelnost daného projektu či inovace.

KDO NOMINUJE: Nominovat může jakýkoliv občan a organizace.

KOHO NOMINOVAT: Je možné nominovat jedince, školu a organizace působící v ČR, kteří se podíleli na autorství projektu či inovace. Přihlášeny mohou být i projekty, které byly nominovány v minulých ročnících a nebyly oceněny.

KRITÉRIA: originalita/inovativnost, funkčnost, užitečnost, přenositelnost daného projektu či inovace.

PRŮBĚH: Výběr proběhne ve dvou kolech. Odborná porota vybere devět nejzajímavějších projektů a také rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty. Veřejnost bude mít možnost vybírat z těchto 9 počinů mezi 26. 11. – 6. 12. 2015. Hlasování veřejnosti proběhne online. Pořádající organizace EDUin uvede dalšího českého vzdělavatele do Auly slávy. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. 12. 2015 v reprezentativních prostorách České spořitelny v Rytířské ulici.

Nominace se přijímají do 1. 11. 2015 do 24:00 hodin prostřednictvím elektronického formuláře na http://www.eduin.cz/eduina/.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Smyslem je vyjádřit podporu inovacím, které mohou posunout české vzdělávání kupředu. Zároveň ocenit autory takových záměrů a dodat jim povzbuzení v jejich nelehkém počínání.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.