22. 10.: Moravskoslezský matematický šampionát

úterý 6. října 2015 ·

22. října 2015 proběhne třináctý ročník mezinárodní matematické soutěže s názvem Moravskoslezský matematický šampionát. Soutěž pořádá Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba a pravidelně se jí účastní téměř 300 soutěžících z České republiky, Polska a Slovenska.

Soutěž je pořádána ve dvou kategoriích – kategorie ZŠ 9 pro žáky devátých tříd základních škol a kategorie SŠ 3 pro žáky třetích ročníků středních škol. Žáci řeší celkem pět příkladů. V kategorii SŠ je pak jeden v anglickém jazyce.

Na rozdíl od jiných matematických soutěží je Moravskoslezský matematický šampionát vyhodnocen ještě tentýž den a v každé kategorii je vyhlášeno 10 nejlepších řešitelů, kteří získají hodnotné ceny. Každý účastník soutěže si odnese také sborník řešených příkladů a má tak možnost okamžitě srovnat své řešení se správným.

Pro soutěžící je během dne přichystán i zajímavý program, který zajišťují čestní hosté a partneři naší soutěže. Letošní ročník tak bude například zpestřen přednáškami vysokoškolských pedagogů z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, které se setkaly s velkým zájmem i v loňském roce. Významným hostem letošního ročníku bude Doc. Ing. Jiří Cieńciała, CSc. - viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pro výzkum, vývoj, inovace a vzdělávání a bývalý ministr průmyslu a obchodu ČR.

Soutěž během své dvanáctileté existence přivítala nemálo významných hostů, jmenujme např. prof. Helenu Illnerovou, DrSc., Dr. Jiřího Grygara, CSc., prof. Ing. Václava Roubíčka, Csc., či prof. Ing. Kamila Wichterleho, DrSc.

Soutěž má své vlastní internetové stránky – www.sampionat.cz, kde lze nalézt sborníky příkladů starších ročníků, fotografie ze soutěže a aktuální informace pro nadcházející ročník.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.