Aktuálně projednávaný návrh novely školského zákona s důvodovou zprávou

středa 28. října 2015 ·

V PSP projednávaný návrh novely zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, se týká především těchto oblastí: zavedení povinného roku předškolního vzdělávání před zahájením povinné školní docházky, úpravy systému přijímacího řízení do oborů středního vzdělání ukončených maturitní zkouškou a úpravy modelu a hodnocení maturitní zkoušky a některých náležitostí přezkumného řízení výsledků maturitní zkoušky.

Ke stažení
4 komentářů:

Vaclav Nadvornik řekl(a)...
28. října 2015 v 18:08  

Možná jsem to špatně pochopil, ale zápis do ZŠ bude v dubnu a když bude dítě potřebovat odklad, tak musí mít potřebné papíry již u zápisu u sebe. K čemu pak tedy zápis je? Prozatím se jedná o orientační test školní zralosti (většinou), ale k čemu bude poté? Asi jen administrativní úkon. Zkontrolujeme papíry, přepočítáme a samozřejmě pošleme hlášení a výkazy.

Jana Karvaiová řekl(a)...
29. října 2015 v 6:26  

Ten zákon je tak špatný jako celek, že by měla být okamžitě udělána novela.Jinak to dopadne hrůzostrašně na všech frontách.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
29. října 2015 v 8:01  

Pod blahodárným vlivem povinného všeobecného ročního předškolního vzdělávání bude samozřejmě zápis zbytečný, ne?

Unknown řekl(a)...
29. října 2015 v 8:12  

Paní Karvaiová, máte pravdu, ale jak dosáhnout toho, aby ta novela byla lepší?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.