bEDUin: Jaký princip bude sledovat české školství – rozvoj nebo restrikce?

pondělí 31. srpna 2015 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.


Témata prázdnin: 


Výrok prázdnin:

”Je samozřejmě správné, aby české univerzity po vzoru německých univerzit nabízely uprchlíkům možnost bezplatného studia (…) Jsem rád, že se moje výzva k hledání konkrétních nástrojů pomoci uprchlíkům setkala s pozitivní reakcí akademické veřejnosti,” Mikuláš Bek, rektor MU v Brně.
Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
  • HLAVNÍ TÉMATA ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016

    Zavedení inkluze do českých škol. Způsob, jakým přijímací zkoušky na české školy ovlivní český vzdělávací systém. Kariérní řád a jeho spuštění či odložení. Start Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Otevřené vzdělávání, jeho přítomnost a budoucnost. To jsou podle EDUin nejvýznamnější témata vzdělávání v roce 2015/2016. V prvních dvou případech jde zejména o přijetí prováděcích vyhlášek, které určí způsob aplikace novely školského zákona na českých školách. V případě kariérního řádu jde o to, zda se na něj najdou peníze a případný konečný design. V případě OP VVV jde hlavně o poučení z chyb a u otevřeného vzdělávání o samotné otevření tématu a jeho propagaci. Více k jednotlivým tématům najdete v tiskové zprávě EDUin.

Inspirace z (a do) praxe

Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)

Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.