Zařazení a způsob vyjádření problematiky vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v kurikulárních dokumentech vybraných zemí

úterý 2. června 2015 ·

Analýza se soustřeďuje na kurikulární dokumenty (kurikula) vztahující se k  povinnému vzdělávání ve Finsku, Irsku, Kanadě (Ontario), Polsku a Skotsku. Státy byly vybrány z výčtu zemí, které dosáhly v šetření PISA 2012 v oblasti čtenářské, přírodovědné i matematické gramotnosti statisticky významně lepších výsledků než ČR.
Analýza ke stažení

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
2. června 2015 v 8:31  

Ten nazev trochu pripomina tu basen Jiriho Dedecka, co ma delsi nazev nez je sama...
Nevim, kdo vsechno je razen do PISA testu (ci jaky vliv na vysledky maji zaci se SVP), ale trochu mi to prijde - mirne nekorektne receno - jako bychom srovnavali podminky technicke zpusobilosti traktoru v zemich, jejichz zavodnici se umistili nadprumerne v zavodu 24 hodin v Le Mans.
Pochopil-li jsem to spravne, tak v Irsku vas zaskatulkuji jako "dite z premistujici komunity" bez ohledu na vase adaptacni nebo jake schopnosti... V Polsku jste "dite zanedbane ze strany komunity v dusledku kulturnich rozdilu", i kdyz pri trose dobre vule by toto zanedbani snad slo nejak dohnat... Co na to AI?

Unknown řekl(a)...
3. června 2015 v 13:02  

Je to dobrý materiál, informativní a objektivní.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.