NeviditelneObeti.cz: Projekt Neviditelné oběti komunismu

úterý 2. června 2015 ·

Od roku 2003 se skupina studentů libereckého Gymnázia F. X. Šaldy pod vedením Mgr. Jana Golla zabývá problematikou emigrace a exilu. V předchozích více než deseti letech úspěšně zrealizovala výzkum mezi samotnými krajany v několika zejména kanadských městech, později také v Austrálii a Francii. Při svém bádání studenti využívají nejen archivů, ale především metody „oral history“, což vytváří unikátní interakci jinak vzdálených generací. Výstupem projektu bylo až doposud sto padesát hodin záznamů rozhovorů s exulanty, dva videodokumenty, dvě putovní výstavy, řada oceněných studentských prací či souhrnný sborník k tématu emigrace do Kanady po roce 1948.


Na nedávno zprovozněném výukovém webu NeviditelneObeti.cz jsou učitelům, žákům i široké veřejnosti k dispozici autentické výpovědí exulantů, dokument, slovník pojmů či testy k ověření získaných znalostí.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.