Přečtěte si: Školství má vést kritička pomalosti úřadů

pátek 5. června 2015 ·

Kateřina Valachová, osmatřicetiletá právnička z Brna, je favoritkou na post ministryně školství. Jde o překvapivou volbu, protože až dosud se Valachová, toho času náměstkyně ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, tematice vzdělávání moc nevěnovala. Její doménou bylo fungování byrokracie.


Z článku Luboše Kreče a Lucie Kudláčkové v Hospodářských novinách vybíráme:

Když řídila Kateřina Valachová právní odbor kanceláře ombudsmana, kritizovala ministry například za to, že jejich podřízení zdlouhavě vyřizují stížnosti občanů nebo že přehánějí, když Česko vykreslují jako zemi podvodníků se sociálními dávkami. Ať byl jejím nadřízeným Otakar Motejl či Jan Varvařovský, upozorňovala na porušování pravidel státní instituce a kritizovala lidi, kteří byli v jejím čele. Teď si zřejmě sama vyzkouší, jaké to je, být v jednom takovém křesle − osmatřicetiletá právnička z Brna je favoritkou na post ministryně školství.

Jde o překvapivou volbu, protože až dosud se Valachová, toho času náměstkyně ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, tematice vzdělávání moc nevěnovala − její doménou bylo fungování byrokracie. Na to se zaměřovala po deset let působení u ombudsmana a také jako hlavní koordinátorka úprav zákona o státní službě, který začal letos platit. Na univerzitě promovala s prací o problémech stavebního řádu. Zároveň ale na vysoké škole v moravské metropoli několik let působila jako externí vyučující a je vnímaná jako pracovitá a schopná právnička.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.