Přečtěte si: Odborník, milovník reflektorů, chaotik, hodnotí Chládka členové školského výboru

úterý 2. června 2015 ·

Pro Martu Semelovou je Marcel Chládek odborníkem a nejlepším ministrem za poslední roky, podle Jiřího Zlatušky měl být odvolán už dávno. „Výhodou bylo, že byl sám učitelem,“ říká zase v anketě serveru Lidovky.cz Jiří Mihola. A kdo by podle členů školského výboru měl do křesla rezortu usednout po Chládkovi?

Z ankety Hany Mazancové v Lidovky.cz vybíráme:

Jiří Zlatuška na otázku V čem se mu naopak nedařilo?

K oblasti školství přistupoval zhruba stejně jako ke svým podřízeným. Bez velkého vhledu, s uplatňováním mocenského postavení, nerespektoval to, co bylo domluveno v koaličním programu a občas dělal věci, které byly v přímém rozporu s ním. Například snaha o zavádění zkoušek na školy, tedy umělé zpřísňování podmínek ke studiu, což je v rozporu se snahou poskytovat příležitosti ke vzdělání i mládeži, která pochází z nepodnětného, sociálně problematického prostředí.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.