Milan Mundier: Pár slov o konci ministra Chládka

úterý 16. června 2015 ·

Jakým ministrem Marcel Chládek byl? To musí posoudit jiní. Já sám jsem se nikdy nepovažoval za experta na školství. Ale coby sociální pedagog jsem čas od času přišel s nějakým podnětem (například posílení role výchovných poradců), o který jsem se pak chtěl s Marcelem Chládkem podělit.

Sociální demokracii čeká první výměna na postu ministra. Ve své funkci má skončit ministr školství Marcel Chládek. Jeho odvolání navrhl prezidentovi premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Důvod? Marcel Chládek se údajně choval hrubě k zaměstnancům svého ministerstva.

A Marcel Chládek mi byl vždy ochoten naslouchat. Prakticky nikdy se mi nestalo, že by nějaký můj e-mail či SMS (a že jich bylo) ponechal bez odpovědi. Ba co víc, když jsem Marcelovi Chládkovi jednou napsal, že mi vadí, jakou cestou se sociální demokracie v současné době ubírá, hned se zajímal o to, co konkrétního mám na mysli. Bylo nemálo věcí, na které jsme měli rozdílný názor, ale ani tato skutečnost nikdy neměla vliv na naši vzájemnou komunikaci. Marcel Chládek byl dokonce ochoten udělat se mnou rozhovor, který by byl posléze zveřejněn.

Tohoto přístupu si velmi vážím! Marcel Chládek se ke mně vždy choval velmi vstřícně a velmi lidsky a já bych mu chtěl za to upřímně poděkovat!

K návrhu odvolání Marcela Chládka z funkce ministra školství bych rád poznamenal ještě pár věcí:

  1. Premiér Bohuslav Sobotka sice neváhal označit Marcela Chládka za nejlepšího ministra školství za několik posledních let, ale nemá problém navrhnout jeho odvolání na základě informací z článku, který otiskne deník vlastněný Andrejem Babišem. Přesně takto to bude na mnohé pozorovatele zmíněné události působit. Takže až vyjde nějaký nepěkný článek o jiném ministrovi za sociální demokracii, bude odvolán také? Sobotka se ale nikdy neuměl postavit za ty, kteří ho podporovali (V. Špidla, J. Paroubek a spousta dalších).
  2. Mluví se o tom, že se Marcel Chládek vůči svým podřízeným dopouštěl bossingu. Coby člověk, který hrůzy bossingu a mobbingu okusil na vlastní kůži (a zaplatil za to svým zdravím a prací), vím, že bossing a mobbing představují velmi zdlouhavý a systematický proces. A pochybuji, že by kterýkoliv ministr, zejména je-li to ministr velmi aktivní až přeaktivní, měl na něco takového vůbec čas.
  3. Marcel Chládek dlouhodobě ležel v žaludku některým představitelům hnutí ANO.
  4. Marcel patřil k nejpopulárnějším ministrům Sobotkovy vlády.

Nemám v úmyslu stylizovat se do role obhájce Marcela Chládka. Jen jsem se chtěl podělit o (velmi dobrou) zkušenost, kterou jsem s ním učinil, a veřejně mu poděkovat. A také zmínit těch pár věcí, které mi na okolnostech jeho odvolání prostě nesedí. Toť vše.

Převzato z Britských listů

1 komentářů:

Jenyk řekl(a)...
16. června 2015 v 14:22  

Jiné zkušenosti s M.Chládkem:
http://denikreferendum.cz/clanek/20592-chladek-to-delal-roky-proc-strana-mlcela

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.