Reakce politiků na odvolání ministra školství Marcela Chládka

čtvrtek 28. května 2015 ·

Ministr školství Marcel Chládek z ČSSD s největší pravděpodobností ve vládě skončí. Premiér Bohuslav Sobotka ho chce odvolat kvůli údajné šikaně podřízených na resortu školství. Politici odvolání ministra převážně vítají, jako důvod zmiňují kromě informací o nevhodném chování také některé Chládkovy nápady na změny ve školství.


Z článku Českého rozhlasu (ČRo), Mirko Kašpara v Rozhlas.cz vybíráme:

Jiří Zlatuška (ANO), předseda výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

„Je to nepochybně poslední kapka, která znamenala, že s tímto ministrem vláda nemohla pokračovat. Lišil bych se v pozitivním hodnocení, co se týká náplně činnosti. Ono snažit se o to, aby měli učitelé lepší platy jenom tím, že si říká o to, že má státní rozpočet přidat prostředky a opomíjet zásadní problémy, které jsou uvnitř, které se týkají třeba obrovského plýtvání peněz, nehospodárného využívání kapacit na školách nebo obrovského množství systémově a trvale do budoucna neobsazených studijních míst na školách, které se uměle drží při životě, systém financování regionálních školství… Tohle všechno jsou věci, které zůstávaly mimo mediální pozornost, mimo to, co mohlo na ministrovi Chládkovi zaujmout v záři reflektorů nebo záběrů kamer.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.