Přečtěte si: Chládek stihl změnit zákony i dělat show pro média

čtvrtek 28. května 2015 ·

Senátní kanceláří šéfa vzdělávacího výboru voní káva a sladké pečivo. U dlouhého stolu sedí finští experti na vzdělání, skupinka novinářů a Marcel Chládek. Volby jsou sice v nedohlednu, Petr Nečas ještě netuší, že za pár týdnů na Úřad vlády přijdou policisté, ale sociálnědemokratický senátor se již důsledně připravuje na vysněnou roli ministra školství.


Z článku ame v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Coby ministr pokračuje Chládek ve své taktice mediálně poutavých aktivit. Informuje o tom, jaké odměny zatrhl, jaké smlouvy nechal zrušit, kolik na ministerstvu ušetřil. Jindy zase za přítomnosti objektivů odučí hodinu tělocviku, zahájí boj proti sladkostem ve školách nebo se přidá ke kbelíkové výzvě a polije se ledovou vodou.

Souběžně s tím se mu daří kličkovat mezi zájmy vlivných. Tu vyjde vstříc pražské ČSSD a vezme si za náměstka Petra Hulinského. Pro bývalou mluvčí prezidenta Miloše Zemana se zase po odchodu z Hradu najde místo na resortu školství. Naslouchat Chládek dokáže také Miroslavu Janstovi, velmi vlivnému sociálnímu demokratovi a šéfovi sportovní unie. S Andrejem Babišem se mu daří vyjednávat o platech pro učitele a relativně dobře se dokáže domlouvat i s odboráři.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.