Žákovský průvodce maturitní zkouškou 2015

sobota 25. dubna 2015 ·

V pondělí 27. dubna začíná mnoha letošním maturantům takzvaný svatý týden. Při této příležitosti jim Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání poskytlo další souhrnně zpracované užitečné informace ke zkouškám společné části maturitní zkoušky a také doporučení, na co si dát při organizaci maturitní zkoušky pozor.


Ke stažení:

Žákovský průvodce maturitní zkouškou - jaro 2015 (ve formátu PDF)3 komentářů:

MM řekl(a)...
27. dubna 2015 v 9:44  

To jsou paradoxy!
Na jedné straně chce někdo žáky v 9. třídě povinně nemilosrdně selektovat, zda mají na maturitní obor, nebo ne.
A na druhé straně cítí potřebu plnoletým maturantům připomínat, aby na zkoušku přišli včas, nezapomněli se před ní vyčůrat a psali jen do těch políček, které jsou určeny pro odpověď. Neboli rady mentálně na úrovni 1. stupně základní školy.

Simona CARCY řekl(a)...
28. dubna 2015 v 18:23  

Hrabaci, to je zdanlivy paradox. Nektere deti nemaji hygienicke navyky, jine neumi zaskrtnout policko podle vzoru, ale to jsou ty nejmensi duvody ke smutku. Co byste tak asi rekl zadavatelum testu ve skole, kteri rozdaji zaznamove archy bez ohledu na to, ze jsou personalizovane a tedy deti pisi do cizich archu, nez si tohe nektere dite vsimne! Ano high stakes testy. Deti ve stresu, ale zadavatel - v pohode, vo co de, zadnej stres...

To az se zase budete podivovat nad paradoxy ceskeho skolstvi. Nejde o paradoxy NEKOHO, kdo organizuje testovani, ale o paradoxy toho materialu na skolach, kterym jsme jaksi ehm nadáni....
Jo, je to smutne.

Nicka Pytlik řekl(a)...
28. dubna 2015 v 20:16  

Zdánlivě to nesouvisí, leč. Žáci mají za úkol pořídit sérii čtyř snímků na zvolené téma. Pro jistotu jsem je poučil, aby při tom focení dbali pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví, a nepřivodili si nějaký úraz.
Ještě v noci jsem se několikrát vzbudil děsem z představy, že by se nedejbože někdo poranil, a já to poučení neměl zapsané v třídnici.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.