17. 4.: Panelová diskuse Zakládání škol nabírá na rychlosti: Revoluce (či evoluce) ve vzdělávání - měnící se paradigma ve školství

středa 15. dubna 2015 ·

V rámci festivalu Evolution se od pátku do neděle odehraje i řada akcí souvisejících se zakládáním nových škol a vzděláváním. Evoluce ve vzdělávání není jen záležitostí změn ve školském systému, ale také vytváření nových, převážně „rodičovských“ iniciativ. Spektrum nově vznikajících škol je pestré: Montessori a waldorfské školy, domácí vzdělávání, lesní školky a školy, sdružené a komunitní školy. V rámci panelové diskuze můžete získat přehled o etablovaných či nově vznikajících školách.


Panelová diskuse se koná v pátek 17. dubna 2015 od 17 hodin v rámci festivalu Evolution v pražském Výstavišti.

Panelisté:

  • Škola Da Vinci, Dolní Břežany: Linda Kubale Polach, učitelka
  • Hořické soukromé gymnázium, Hořice: Šárka Šandová, ředitelka a učitelka
  • Radost ze života při ZŠ Letohradská, Praha 7: Jiří Krčmář, rodič-zakladatel
  • Škola Jedna Radost, Poděbrady: Jindřich Monček, ředitel a učitel
  • Purkrabka, Škvorec: Petra Zvolská, rodič
  • Scioškola, Praha: Jana Codlová, učitel/personalista
Program festivalu

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
15. dubna 2015 v 11:34  

Dalo se to předpokládat. Čím více budou veřejné školy inkluzívní, více rodičů bude mít zájem o jiný způsob vzdělávání a budou vznikat rozmanité školy exkluzívní, mnohé i na sto let starých modelech, jako jsou školy Waldorfské nebo Montessori.
Bude záežet hlavně na finančních možnostech rodičů, jak "dobrou" (drahou) školu si pro své děti budou moci dovolit.

Jana Karvaiová řekl(a)...
15. dubna 2015 v 18:52  

Kdyby měly soukromé školy stejné startovací podmínky jako každý jiný soukromý podnik,tak by se nezakládaly. To se to žije s takovou injekcí od státu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.